OTÁZKY A ODPOVEDE

Čo je to bielenie zubov?

Bielenie zubov je postup, ktorého cieľom je dosiahnuť belší odtieň zubnej skloviny pomocou rôznych fyzikálnych a chemických metód. Bielenie zubov je možné dosiahnuť jednoduchými alebo kombinovanými postupmi a procesmi.

Prečo sa nám sfarbujú zuby?

Neželané sfarbenie zubov môže vznikať ako následok fajčenia, pitia kávy alebo čaju a iných farbív v potravinách a nápojoch, tento typ sfarbenia je pomocou bieliaceho produktu  ľahko odstrániteľný.

Sfarbenie zubov dedičného charakteru nie je možné zmeniť bielením.

Je bielenie zubov nebezpečné?

Pri správnom dodržaní predpisov je bielenie zubov metódou SMILEPOINT bezpečná. Naše produkty zmenia iba belosť zubnej skloviny, účinné  látky neprenikajú do vnútra zubov. Bielenie zubov nemá nepriaznivý vplyv na ďasná a nepoškodzuje zuby ani  zubnú sklovinu, nespôsobuje citlivosť zubov.

Komu sa neodporúča bielenie zubov?

Bielenie zubov sa neaplikuje v nasledujúcich prípadoch:

  • po stomatochirurgickom zákroku,
  • pri rádioterapii,
  • počas tehotenstva alebo dojčenia,
  • v prípade nosenia zubného strojčeka,
  • u ľudí s poškodenými zubami (zlomený zub, deravý zub, poškodená sklovina atď.).

Bielenie zubov sa odporúča pre dospelých. Je zakázané  pre deti mladšie ako 3 roky.

Je používanie LED svetla nebezpečné?

Vďaka najnovšiemu technologickému vývoju LED svetla je používanie LED lampy pri dodržiavaní užívateľských predpisov úplne bezpečné. Studené svetlo LED lampy nemá nepriaznivý vplyv na tkanivá okolo úst ani na  sliznicu. Pri používaní lampy je potrebné si chrániť oči špeciálnymi okuliarmi.

Na čo si treba dať pozor po bielení zubov?

Po bielení zubov sa neodporúča najmenej 4 hodiny fajčiť, jesť a piť rôzne nápoje(okrem vody), pretože to môže výrazne ovplyvniť očakávaný výsledok.

Je bielenie zubov bolestné, má nejaké vedľajšie účinky?

Bieliaci gél obsahuje v malom množstve esenciálny olej mäty piepornej, a preto má výraznú mentolovú chuť. To nespôsobuje žiadny problém, pocit chladu vyvolaný  mätou postupne pominie (podobne ako pri použití zubnej pasty). Okrem tohto ďalšie vedľajšie účinky nie sú.

Má produkt bieliaci účinok aj na zubné plomby, umelé zuby a korunky?

Na zuby, ktoré sú neprirodzeného charakteru (umelé zuby, korunky, plomby atď.) alebo na odumreté zuby produkt nemá bieliaci účinok, ale, samozrejme, nemá ani škodlivý vplyv. Bieliaci účinok je na šedo sfarbených zuboch veľmi obmedzený.

O koľko odtieňov budem mať belšie zuby?

Efektívnosť bielenia zubov závisí od každého jedinca, od pôvodnej farby zubov a od životného štýlu (káva, čaj, červené víno, umelé farbivá, fajčenie atď.) Bieliaci gél vybieli Vaše zuby o 3 až 11 odtieňov. Priemerným výsledkom sú belšie zuby o 5 až 6 odtieňov.

Ako dlho vydrží výsledok?

Toto obdobie závisí od životného štýlu a stravy jednotlivca. Bieliaci účinok vydrží väčšinou  1 až 3 mesiace.

Čím sa odlišuje metóda SMILEPOINT-u od metódy zubného lekára?

Zubný lekár používa bieliaci prostriedok s vysokou koncentráciou peroxidu vodíka. Takýto prostriedok si pred bielením vyžaduje kompletnú diagnostiku stavu zubov a úst. Tieto vysoko koncentrované produkty je možné použiť iba pod kontrolou zubára.

Produkty SMILEPOINT-u sú voľnopredajné produkty a nemajú žiadne nepriaznivé účinky na zuby alebo na ďasná.

Prečo si vybrať bielenie zubov v SMILEPOINT salónoch?

V  SMILEPOINT salónoch  dostanete odborné informácie, pretože pri bielení zubov je potrebné prísne dodržiavať pokyny. Naše služby Vám ponúkame v náročnom, kultivovanom a priateľskom prostredí. Bieliace produkty majú vysokú kvalitu, sú dodávané z oficiálneho zdroja a sú pod stálou kontrolou.

REGISTRÁCIA

Prosím, zaregistrujte sa, aby sme Vás mohli informovať o našich akciách, salónoch a aby ste mali možnosť pýtať sa našich odborníkov na bielenie zubov.

Meno

E-mailová adresa

Mesto